Site Overlay

XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w Kościele w Polsce będziemy 13 listopada przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie.

Ich świat rozpadł się w kilka minut. Bomby, wycie syren, zniszczone domy i ulice, konieczność ucieczki. Przyjęliśmy miliony potrzebujących z ogarniętej wojną Ukrainy. Jednak przytłaczająca większość pozostała na miejscu: walczą o każdy dzień, wspierają ojców i synów, którzy są na froncie. Wielu z nich skorzystało z pomocy Polaków w naszej Ojczyźnie; wielu po przekroczeniu granicy znalazło bezpieczne schronienie w domach i parafiach. Tęsknią za najbliższymi, tęsknią za pokojem i normalnością. Nie bądź obojętny. Pomóż uleczyć ich tęsknotę. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ukraina.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” https://pkwp.org/ukraina