Informacje o Parafii

Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Józefa w Głogowie Młp.

Parafia erygowana Dekretem Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego z dniem 27.08.2006 r.

Przynależność: Diecezja Rzeszowska, dekanat Głogów Małopolski.

Proboszcz parafii: Ks. dr Stanisław Kamiński – dziekan dekanatu Głogów Małopolski.

Wikariusz parafii: Ks. mgr Michał Mycek (od VIII 2023 r.)

Patron: Św. Józef

Kościół parafialny: nowy, murowany, poświęcony 2.04.2006 r., konsekrowany 19.03.2017 r.

Odpust parafialny: 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca

Mieszkańcy parafii: ok 1800 os.

Terytorium parafii: J. Piłsudskiego, Urszuli Lubomirskiej, Rzeszowska, Towarzystwa Sokoła, B. Głowackiego, Armii Krajowej, Brzuzy, K. Nitki, R. Menerki, Św. Królowej Jadwigi, Jagiełły, Reymonta, Krasickiego, J. Słowackiego, Norwida, Moniuszki, Ks. S. Ujdy, Chopina, Ks. Forysiewicza, Św. Floriana, Jana Pawła II, Trzech Króli, Bpa Pelczara, Konarskiego, Ks. B. Puzio, Edukacji Narodowej, Paderewskiego, Szymanowskiego, J. Poniatowskiego, Dąbrowskiego, P. Skargi, Różana, Lawendowa, T. Kościuszki, Ks. Popiełuszki, Matejki, Jodłowa, Świerkowa, Wrzosowa, Myśliwska, Dębowa, Leśna.

Domy zakonne w parafii:

Siostry Felicjanki ul. Chopina 9a, 36-060 Głogów Młp., tel. 17 873 05 15. Wspólnota liczy 3 siostry.

Szkoły na terenie parafii:

Parafialne Przedszkole Niepubliczne im. św. Józefa na Niwie w Głogowie Małopolskim.

www.przedszkole.naniwie.pl

Księgi metrykalne prowadzone są od 2006 roku.