Site Overlay

Informacje o Parafii

Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Józefa w Głogowie Młp.

Parafia erygowana Dekretem Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego z dniem 27.08.2006 r.

Przynależność: Diecezja Rzeszowska, dekanat Głogów Małopolski.

Proboszcz parafii: Ks. dr Stanisław Kamiński – dziekan dekanatu Głogów Małopolski.

Wikariusz parafii: Ks. mgr Łukasz Nowosielski

Patron: Św. Józef

Kościół parafialny: nowy, murowany, poświęcony 2.04.2006 r., konsekrowany 19.03.2017 r.

Odpust parafialny: 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca

Mieszkańcy parafii: ok 1500 os.

Terytorium parafii: J. Piłsudskiego, Urszuli Lubomirskiej, Rzeszowska od ul. Ogrodowej, Towarzystwa Sokoła, B. Głowackiego, Armii Krajowej, Brzuzy, K. Nitki, R. Menerki, Św. Królowej Jadwigi, Jagiełły, Reymonta, Krasickiego, J. Słowackiego, Norwida, Moniuszki, Ks. S. Ujdy, Chopina, Ks. Forysiewicza, Św. Floriana, Jana Pawła II, Trzech Króli, Bpa Pelczara, Konarskiego, Ks. B. Puzio, Edukacji Narodowej, Paderewskiego, Szymanowskiego, J. Poniatowskiego, Dąbrowskiego, P. Skargi, Różana, T. Kościuszki, Ks. Popiełuszki, Matejki, Jodłowa, Wrzosowa, Myśliwska, Leśna oraz Rudna Mała (1-33) i Wola Cicha – osiedle Vidok.

Domy zakonne w parafii:

Siostry Felicjanki ul. Chopina 9a, 36-060 Głogów Młp., tel. 17 873 05 15. Wspólnota liczy 3 siostry.

Szkoły na terenie parafii:

Parafialne Przedszkole Niepubliczne im. św. Józefa na Niwie w Głogowie Małopolskim.

Księgi metrykalne prowadzone są od 2006 roku.