III NIEDZIELA WIELKANOCNA –  14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Towarzyszą mu słowa: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Sięgajmy do lektury Pisma Świętego, aby bardziej zacieśnić więź z Bogiem. Pełny tekst Biblii dostępny jest już w 746 językach, a sam Nowy Testament przełożono na około 1600 języków. Dziś przeżywamy także państwowe Święto Chrztu Polski. Wiele wskazuje na to, że pierwszy historyczny władca Polski król Mieszko I został ochrzczony w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku na Ostrowie Lednickim.
  2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów.
  3. We wtorek 16 dzień miesiąca, zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, prośby i podziękowania można składać do skrzynki na stronie parafialnej lub obok kaplicy.
  4. W środę po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci klas III przed I Komunią Św. Uroczystość nastąpi 5 maja o godz. 12:00.
  5. Rocznica I Komunii Św. będzie 28 kwietnia o godz. 12:00, spotkanie rodziców i dzieci kl. IV odbędzie się 25 IV po Mszy św.
  6. W piątek po Mszy św. spotkanie Oazy dzieci i młodzieży
  7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza
  8. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, zaprasza 19 kwietnia godz. 14:00 – 16:00 na Dzień Otwarty szkoły. Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej i naboru można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.prezentek.edu.pl
  9. Po Mszach św. odbywa się kwesta do puszek na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w ramach akcji „Pola Nadziei”.
  10. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Moniuszki, św. Królowej Jadwigi i ks. Ujdy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty – Bóg zapłać! W najbliższy piątek 15 IV prosimy do sprzątania kościoła rodziny z ul. Krasickiego, Norwida, Słowackiego.
  11. Polecamy prasę katolicką. Życzymy błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

„CHRYSTUS UMARŁ, CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, CHRYSTUS POWRÓCI”

DATA GODZINA DZIEŃ ULICE
11 sierpnia 1830 PIĄTEK Bp Pelczara, Trzech Króli, Leśna
18 sierpnia 1830 PIĄTEK Rzeszowska i Rudna Mała
25 sierpnia 1830 PIĄTEK Ks. Forysiewicza, Chopina, Św. Floriana, Jagiełły
1 września 1830 PIĄTEK Reymonta
8 września 1830 PIĄTEK Moniuszki, Św. Królowej Jadwigi, Ks. Ujdy
15 września 1830 PIĄTEK Krasickiego, Norwida, Słowackiego
22 września 1830 PIĄTEK Dąbrowskiego, Konarskiego,
Ks. Puzio
29 września 1830 PIĄTEK Poniatowskiego, Matejki, Kościuszki, Paderewskiego, Lawendowa
6 października 19:00 PIĄTEK Ks. Skargi, Szymanowskiego, Jodłowa, Świerkowa, Wrzosowa, Myśliwska, Dębowa
13 października 19:00 PIĄTEK Jana Pawła II, Ks. Popiełuszko, Różana, Edukacji Narodowej
20 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery 1-30
27 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery od 31 do końca
3 listopada 1830 PIĄTEK Menerki
10 listopada 1830 PIĄTEK Armii Krajowej, Nitki
17 listopada 1830 PIĄTEK Piłsudskiego, Głowackiego, Brzuzy, Towarzystwa Sokoła

Publikowane informacje, ogłoszenia oraz intencje mszalne przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii pw. św. Józefa w Głogowie Małopolskim.