Tydzień Misyjny 2021

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie tegoroczna Niedziela Misyjna i Tydzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października – w tym roku będzie to 24 października.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 1936 roku, od pontyfikatu Pawła VI, papież pisze z tej okazji orędzie misyjne.

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Jak tłumaczą organizatorzy, jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

„Im głębszy kontakt mamy z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą. Tydzień misyjnego świętowania to możliwość głębokiej modlitwy, odnowy ducha, misyjnego nawrócenia parafii i wspólnot” – napisał we wstępie ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.

Papieskie Dzieła Misyjne są narzędziem ewangelizacji pozostającym do dyspozycji papieża. Podlegają Kongregacji Ewangelizacji Narodów, której prefektem jest kard. Luis Antonio Tagle. Celem Papieskich Dzieł Misyjnych jest kształtowanie współodpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i zachęcanie wszystkich wierzących w Chrystusa do zaangażowania w ewangelizację świata.

Na następnej stronie publikujemy papieskie orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny.