Site Overlay

Rok św. Józefa w Diecezji Rzeszowskiej

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny Rok św. Józefa z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego. Poniżej prezentujemy zaplanowane na ten czas wydarzenia w diecezji rzeszowskiej.

Każda środa

W parafiach Msza Święta wotywna o św. Józefie (Biskup Rzeszowski wydał dekret zezwalający na odprawianie w kościołach i kaplicach diecezji rzeszowskiej jednej Mszy św. wotywnej o św. Józefie w każdą środę).

10-18 marca

Duszpasterstwo młodzieży poprowadzi nowennę on-line przed Uroczystością św. Józefa (19 marca 2021 r.) w ramach rekolekcji wielkopostnych.

19 marca

Odpust ku czci św. Józefa pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby w parafii św. Józefa w Rzeszowie (osiedle Staromieście) o godzinie 18:00.

28, 29, 30 kwietnia

Triduum przed liturgicznym wspomnieniem św. Józefa Rzemieślnika w każdej parafii diecezji (materiały zostaną dostarczone do parafii).

1 maja

W parafii św. Józefa w Rzeszowie (osiedle Staromieście) o godzinie 11.00 bp Jan Wątroba oraz w parafii św. Józefa w Skołyszynie o godzinie 11.00 bp Edward Białogłowski, dokonają oddania naszej diecezji św. Józefowi. W tym dniu w łączności z biskupami takie oddanie nastąpi również we wszystkich parafiach diecezji.

19 czerwca

Dzień Świętości Kapłańskiej. 

20 czerwca

Dzień Świętości Małżeństw.