Site Overlay

Męski Różaniec w Głogowie Młp.

W sobotę 1.10 br. odbyła się po raz pierwszy męska procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Pątnicy wyruszyli z Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej do kościoła św. Józefa na osiedlu Niwa. Podczas marszu odmawiano różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Całość nabożeństwa I soboty miesiąca dopełniła medytacja nad tajemnicami różańcowymi oraz Eucharystia.

Męski Różaniec w Głogowie Młp. będzie się odbywał w każdą I. sobotę miesiąca, procesja naprzemiennie wyruszać będzie z Sanktuarium lub z kościoła na Niwie. Najbliższa procesja odbędzie się 5 listopada 2022 r. Rozpoczęcie przy kościele na Niwie.

Nabożeństwo wynagradzające NMP w I soboty miesiąca jest owocem objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. Obejmuje ono modlitwę różańcową, medytację tajemnic różańca, spowiedź wynagradzającą oraz przyjęcie Komunii świętej.