XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2024 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy zakonnicy patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  2. Dziś rozpoczyna  się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, połączony z misyjną akcją „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”, na środki transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę.
  3. Informujemy, że w niedzielę 25 sierpnia br. w Parku Papieskim przy Katedrze Rzeszowskiej odbędą się tegoroczne Dożynki Diecezjalne.
  4. Dziękujemy rodzinom z z ul. ks. Forysiewicza, Chopina, św. Floriana i Jagiełły za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji Waszych rodzin zostanie odprawiona 28.07. W piątek (26.07) do sprzątania uprzejmie prosimy rodziny z ulicy Reymonta.
  5. Burmistrz Miasta i gminy Głogów Młp. oraz Miejsko Gminny Dom Kultury imienia Franciszka Kotuli w Głogowie Młp. serdecznie zapraszają na spektakl pod tytułem „Nazywano ją mamą”, który odbędzie się w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w dniu 29 Lipca 2024r. o godzinie 19.00 (poniedziałek). Spektakl jest przygotowany przez grupę teatralną „ Scena Propozycji” Uniwersytetu Rzeszowskiego wg. Scenariusza Janusza Pokrywki na podstawie książki „Położna” Marii Stachurskiej. Spektakl opowiada o bohaterskiej położnej, która od 1943r., aż do wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau, pomagała przychodzić na świat dzieciom matek, które też tam trafiły. W ten sposób uratowała tysiące istnień. Współwięźniarki nazywały ją „Aniołem życia” lub „Mateczką”.
  6. Polecamy prasę katolicką. Życzymy błogosławionej niedzieli, szczęśliwego tygodnia i spokojnego wypoczynku.

www.parafia.naniwie.pl

DATA GODZINA DZIEŃ ULICE
11 sierpnia 1830 PIĄTEK Bp Pelczara, Trzech Króli, Leśna
18 sierpnia 1830 PIĄTEK Rzeszowska i Rudna Mała
25 sierpnia 1830 PIĄTEK Ks. Forysiewicza, Chopina, Św. Floriana, Jagiełły
1 września 1830 PIĄTEK Reymonta
8 września 1830 PIĄTEK Moniuszki, Św. Królowej Jadwigi, Ks. Ujdy
15 września 1830 PIĄTEK Krasickiego, Norwida, Słowackiego
22 września 1830 PIĄTEK Dąbrowskiego, Konarskiego,
Ks. Puzio
29 września 1830 PIĄTEK Poniatowskiego, Matejki, Kościuszki, Paderewskiego, Lawendowa
6 października 19:00 PIĄTEK Ks. Skargi, Szymanowskiego, Jodłowa, Świerkowa, Wrzosowa, Myśliwska, Dębowa
13 października 19:00 PIĄTEK Jana Pawła II, Ks. Popiełuszko, Różana, Edukacji Narodowej
20 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery 1-30
27 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery od 31 do końca
3 listopada 1830 PIĄTEK Menerki
10 listopada 1830 PIĄTEK Armii Krajowej, Nitki
17 listopada 1830 PIĄTEK Piłsudskiego, Głowackiego, Brzuzy, Towarzystwa Sokoła

Publikowane informacje, ogłoszenia oraz intencje mszalne przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii pw. św. Józefa w Głogowie Małopolskim.