UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 maja 2024 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, jeszcze przez tydzień trwa czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo majowe o 16:30, w tygodniu po Mszy św.
  2. Druhowie strażacy z Woli Cichej i Niwy prezentują dzisiaj sprzęt ratowniczo gaśniczy i kwestują na rzecz swojej jednostki, zapraszamy do obejrzenia i dziękujemy za wsparcie.
  3. W poniedziałek Święto NMP – Matki Kościoła. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00. O godz. 17:00 zbiórka dla kandydatów do ministrantów, po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  5. W piątek po Mszy św. spotkanie Oazy dzieci i młodzieży.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  7. 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna planowana jest ulicami: św. Jana Pawła II, Króla Władysława Jagiełły, św. Królowej Jadwigi oraz ks. Stanisława Ujdy. Proponujemy, aby I ołtarz był przy ul. Jagiełły, II przy ul. Królowej Jadwigi, III przy ul. ks. Ujdy, IV przy kościele. W tradycji jest tak, że ołtarze robią mieszkańcy, obok których idzie procesja, zatem organizujmy się pod katem tej uroczystości.
  8. Dziękujemy jednej pani, która sprzątała kościół, w piątek 24.05 prosimy do sprzątania rodziny z ul. Jana Pawła II, Popiełuszki, Różanej i Edukacji Narodowej.
  9. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych turnusach duszpasterskich. W turnusach wezmą udział chłopcy i dziewczęta naszej Oazy oraz ministranci. Będą reprezentować parafie. Nasi ministranci służą gorliwie podczas liturgii, oazowicze spotykają się co piątek przy parafii… Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć koszt ich udziału, może złożyć ofiarę do skrzynki św. Antoniego w przedsionku kościoła, lub obok kaplicy św. Jana Pawła II.
  10. Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Głogowie Młp. ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025. Podania należy składać osobiście w sekretariacie Szkoły Muzycznej do 22.05.2024 r. Badanie przydatności (egzamin wstępny) dla kandydatów odbędzie się 24 05 (piątek). Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
  11. Polecamy prasę katolicką. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

„DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ NAPEŁNIJ SERCE ME,

JEZU PRZYJDŹ WOŁAM CIĘ NAPEŁNIJ SERCE ME”

www.parafia.naniwie.pl

DATA GODZINA DZIEŃ ULICE
11 sierpnia 1830 PIĄTEK Bp Pelczara, Trzech Króli, Leśna
18 sierpnia 1830 PIĄTEK Rzeszowska i Rudna Mała
25 sierpnia 1830 PIĄTEK Ks. Forysiewicza, Chopina, Św. Floriana, Jagiełły
1 września 1830 PIĄTEK Reymonta
8 września 1830 PIĄTEK Moniuszki, Św. Królowej Jadwigi, Ks. Ujdy
15 września 1830 PIĄTEK Krasickiego, Norwida, Słowackiego
22 września 1830 PIĄTEK Dąbrowskiego, Konarskiego,
Ks. Puzio
29 września 1830 PIĄTEK Poniatowskiego, Matejki, Kościuszki, Paderewskiego, Lawendowa
6 października 19:00 PIĄTEK Ks. Skargi, Szymanowskiego, Jodłowa, Świerkowa, Wrzosowa, Myśliwska, Dębowa
13 października 19:00 PIĄTEK Jana Pawła II, Ks. Popiełuszko, Różana, Edukacji Narodowej
20 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery 1-30
27 października 19:00 PIĄTEK Lubomirskiej numery od 31 do końca
3 listopada 1830 PIĄTEK Menerki
10 listopada 1830 PIĄTEK Armii Krajowej, Nitki
17 listopada 1830 PIĄTEK Piłsudskiego, Głowackiego, Brzuzy, Towarzystwa Sokoła

Publikowane informacje, ogłoszenia oraz intencje mszalne przeznaczone są do użytku wewnętrznego Parafii pw. św. Józefa w Głogowie Małopolskim.